Tournee Tancerzy

Tournee Tancerzy

Grupy taneczne, działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem ćwiczą układy, szyją stroje i dopasowują rekwizyty do występów. A wszystko pod czujnym kierownictwem instruktora p. Emilii Świeciak. Dyrektor p. Aneta Nuckowska jest pełna uznania dla zaangażowania i kreatywności młodych osób.

Z powodzeniem podbijają sceny Ogólnopolskich Konkursów Tanecznych. V miejsce w kategorii disco show formacje powyżej 15 lat zajęła grupa „Forte” w Białych Błotach – w Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza . Ta sama grupa rywalizując wśród czterech tysięcy uczestników w Otwartych Mistrzostwach Polski Federacji WADF wywalczyła zaszczytne X miejsce w kategorii Urban Show Formacje do lat 15.

Kolejny przystanek na trasie to Ślesin – formacja „Forte” zachwyciła publiczność nowatorskim podejściem do tematu  bajki „Alicja w krainie czarów”.  Oryginalny tytuł i wykonanie spektaklu tanecznego „Ramy Ali”  spotkało się z aplauzem publiczności.

Niesamowite przeżycia towarzyszyły tancerzom z : „Forte”, „Skip”, Smyki” podczas uczestnictwa w precastingach do programu telewizyjnego „Mam Talent”. Uśmiech  na buziach dzieci to najcenniejsza nagroda dla nich, dla  instruktora i GOK w Dobrem , który reprezentują na wyjazdach.

W majowy weekend  nasze tańczące dzieci i młodzież wystąpiły w Amfiteatrze w Mogilnie. Dla „Smyków” była to pierwsza prezentacja konkursowa. Milusińscy w przygotowanym układzie „Cyrk wita was”  sprawili mnóstwo radości samym sobie i widzom. Średnia grupa „Skip” zajęła II miejsce w kategorii Formacje Disco Dance do lat 12. Oczywiście zdobyty puchar został wycałowany przez dzieci i w drodze powrotnej w autobusie przechodził z rąk do rąk.

Mozolne treningi, poświęcony czas opłacają się – tancerze nabierają obycia na różnych scenach, uczą się pokory i szacunku wobec pozostałych uczestników. I przywożą trofea!! Gratulujemy!

Tekst: Renata Hrupek
Foto: Uczestników Tournee