Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2023 r. o godz. 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem odbył się koncert patriotyczny  z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie wystąpiła grupa wokalna Akademia Wokalu oraz  grupa teatralna „KURTYNA” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem. Obie grupy przygotowały piękny patriotyczny montaż słowno-muzyczny. Mogliśmy usłyszeć tradycyjne pieśni i piosenki patriotyczne jak i nowoczesne utwory np. „Co to jest niepodległość?” W drugiej części koncertu wystąpił Chór Męski z Osięcin. Panowie w sposób szczególny wprowadzili publiczność w atmosferę Narodowego Święta Niepodległości. Tradycyjne pieśni patriotyczne wzbudziły ducha patriotyzmu wzmacniając uczucie przynależności i wdzięczności za wolny kraj.  Mogliśmy usłyszeć jak i wspólnie zaśpiewać utwory tj. „My, Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „ Serce w plecaku”. Na zakończenie sekretarz gminy Dobre Krzysztof Staszak razem z dyrektor GOK  Natalią Szatkowską wręczyli nagrody w konkursie plastyczno – technicznym „ Polskie symbole narodowe”, którego celem była popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych, wzmacnianie uczuć patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Zdjęcia: Emilia Patyk