Mikołajkowe warsztaty malowania bombek

Mikołajkowe warsztaty malowania bombek

W piątek 3 grudnia odbyły się Mikołajkowe warsztaty malowania bombek. Zajęcia, na które obowiązywały wcześniejsze zapisy przeprowadzone zostały przez animatorki z Agencji Animacji AKUKU w czterech grupach.  Podczas  tych kreatywnych  warsztatów dzieci miały za zadanie ozdobić wybraną przez siebie bombkę, a następnie pokryć stworzone wzory brokatem. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wymagało szczególnej uwagi i precyzji, ponieważ bombki były szklane. Dzieci świetnie się bawiły malując, a następnie pakując stworzone przez siebie dzieła do pudełka. Własnoręcznie malowane bombki z pewnością będą zdobiły ich tegoroczne choinki.

Warsztaty i animacje na Andrzejki

Warsztaty i animacje na Andrzejki

26 listopada GOK zorganizował andrzejkowe warsztaty tworzenia świec żelowych dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie było tak  duże, że warsztaty odbywały się w trzech grupach. Uczestnicy wspierani i instruowani przez instruktorów z Agencji Animacji „AKUKU” w szklanym naczyniu tworzyli z rozmaitych kolorów mozaikę z piasków  oraz innych ozdób, które następnie zostały zalane specjalnym kolorowym żelem. Każdy miał okazję stworzyć niepowtarzalną świecę według swojego pomysłu.  
Dopełnieniem andrzejkowego klimatu były andrzejkowe wróżby przeprowadzane przez animatorki przebrane za czarownice.

Kabaret z Konopi

Kabaret z Konopi

19 listopada 2021 r. o godzinie 1800 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem wystąpił Kabaret z Konopi. Ten pochodzący z Kielc 3 osobowy skład zagwarantował licznie przybyłej publiczności ponad  godzinną dawkę dobrej zabawy. Powstały w 2004 roku kabaret ma na swoim koncie występy na scenach w całym kraju, przez lata zdobywał doświadczenie na festiwalach i przeglądach. Mogliśmy więc obejrzeć szereg zabawnych, często sytuacyjnych gagów, do których kabareciarze chętnie wciągali  w interakcję publiczność.