Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

W piątek 10 marca 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. W tym dniu gościliśmy włoskiego artystę Andrea Lattari. Kochani jak było??? Było pięknie, nastrojowo, bajkowo. Artysta wprowadził całą publiczność w wyśmienity nastrój. Publiczność nie tylko mogła wspólnie śpiewać włoskie przeboje ale i przy nich zatańczyć. Wójt Gminy złożył życzenia wszystkim kobietom i wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy obdarował przybyłe panie pięknym kwiatkiem. Po koncercie artysta chętnie pozował z publicznością do zdjęć jak i z każdym zacienił kilka zdań. Andrea był zachwycony naszą kujawską gościnnością oraz cudowną publicznością, która jak sam wielokrotnie podkreślała „ dawała mu moc” i mógłby śpiewać bardzo długo.  Był to wspaniały wieczór, który na długo pozostanie w pamięci cudownej publiczności.

Konkurs”Kartka Walentynkowa”

Konkurs”Kartka Walentynkowa”

Dnia 17.02.2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. Karta Walentynkowa. Na konkurs wpłynęły 33 walentynki. Pomysłów było bardzo dużo, były walentynki 3D  i w formie płaskiej, techniki wykonania były przeróżne. Pomysłowość naszych małych artystów nie zna granic.

Komisja w składzie Małgorzata Prośniewska, Natalia Szatkowska jednogłośnie przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach i wyróżnienia:

Kat I.

I miejsce Izabela Ćwikła

II miejsce Kornelia Bartczak

III miejsce Nikola Pipiuta

Kat.II

I miejsce Alicja Markiewicz

II miejsce Antosia Grabowska

III miejsce Michalina Jaskulska

Kat. III

I miejsce Julia Roszak

II miejsce Zuzanna Wadas

III miejsce Paulina Banasiak

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Czupajło, Julian Watkowski, Dominik Fabisiak

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Od wtorku zapraszamy wszystkich uczestników konkursu po odbiór nagród i upominków.

Ferie w GOK

Ferie w GOK

Podczas ferii w  Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem odbyły się warsztaty „Ptasie domki” prowadzone przez zaprzyjaźnioną Agencję Animacji AKUKU na czele z panią Sylwią Kazubowską. Każde dziecko własnoręcznie wykonało domek dla ptaków, który później został pomalowany wg uznania każdego z uczestników. Odbyły się również otwarte zajęcia taneczne z panią Olą Wojciechowską, na które każdy mógł przyjść sam lub z rodzicem i wziąć aktywny udział w warsztatach. Natomiast piątkowe atrakcje zapewnione podczas ferii to warsztaty teatralne, gdzie młodzież szlifowała swoje zdolności aktorskie pod czujnym okiem pani Małgorzaty Prośniewskiej oraz animacje dla dzieci najmłodszych z uwielbianą przez najmłodszych panią Martyną Grzesiak. Podczas animacji dzieci spotkały się z nową formą spędzania wolnego czasu w GOK  jakim są dotychczasowe prowadzone w GOKu zajęcia muzyczno-ruchowe. Największym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do Multikina do Włocławka na seans pt. „Mumie”. Film cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Oczywiście po filmie odwiedziliśmy stały punkt naszych wyjazdów McDonald. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu. Czas ferii minął bardzo szybko, nie tylko dzieciom ale i nam.