„Cudownych rodziców mam”

„Cudownych rodziców mam”

W dniu 22.05.2022 r. o godz.17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem odbył się koncert  pt.: „Cudownych rodziców mam”. Na ten szczególny koncert przybyli zaproszeni goście: p. Wójt Stefan Śpibida z żoną, przewodniczący Rady Gminy p. Tomasz Kuźba z żoną, radni, sołtysi, panie ze stowarzyszenia „Promyk” oraz bardzo duża ilość osób będąca bliska sercem naszych artystów. Pani Dyrektor GOKu Natalia Szatkowska na początku powitała wszystkie przybyłe osoby, jak i wszystkich występujących. Pierwszą sekcją, która rozpoczęła występ to sekcja taneczna JUMP i SMILE, których instruktorem jest p. Aleksandra Wojciechowska. Dzieci z radością pokazywały swoje zdolności taneczne. Kolejna sekcja, która chętnie wystąpiła to sekcja teatralna. Pod czujnym okiem p. Małgorzaty Prośniewskiej dzieci przedstawiały zabawne inscenizacje, przy czym same dobrze się bawiły. Sekcja muzyczno-ruchowa zaprezentowała piękny występ i tym rozruszała całą widownię. Każdy rytmicznie poruszał bioderkami pod kierownictwem p. Martyny Grzesiak. Akademia Wokalu pod nadzorem p. Katarzyny Olszty – Zielińskiej i Tomasza Cybulskiego pięknie zaprezentowała swój występ. Mali artyści z pełnym zaangażowaniem wystąpili przed dużą publicznością. Na koniec wystąpił gość specjalny zespół Trikato. Wszyscy zebrani  byli pod wrażeniem tego występu. Uśmiech i zachwyt gościł na twarzach dzieci  i dorosłych. Po wszystkich występach p. Dyrektor podziękowała małym i tym dużym artystom, a wszystkich zebranych zaprosiła na słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie w każdego pamięci.

Warsztaty wiosenno-wielkanocne

Warsztaty wiosenno-wielkanocne

W dniach 8 i 11 kwietnia 2022 r. tuż przed Świętami Wielkanocy w Goku odbyły się warsztaty wiosenno-wielkanocne. W warsztatach wzięło udział aż 80 uczestników.  Dzieci własnoręcznie, instruowani przez animatorkę wykonali piękne wianki wielkanocne, które ozdobiły ich pokoje. Na wiankach znalazły się kolorowe jajka , uszy zajączka i piękne motylki zwiastujące wiosnę. Piękne tęczowe kolory cieszyły i chłopców i dziewczynki.

Na kolejnych warsztatach dzieci wykonały piękne pisanki na prawdziwych gęsich wydmuszkach. Precyzja i ostrożność towarzyszyły naszym milusińskim. Piękne kujawskie wzory były motywem przewodnim, ale i własna inwencja twórcza dzieci cieszyła oko pani animatorki i rodziców. Mamy nadzieję ze pisanki znalazły się w Waszych koszyczkach wielkanocnych.

Palma Wielkanocna

Palma Wielkanocna

W marcu odbył się konkurs plastyczny pt. „Palma Wielkanocna”, w którym wzięło udział aż 39 uczestników. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz rozbudzenie inwencji twórczej dzieci, młodzieży i dorosłych. W każdej z kategorii komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Korzeniewska, Marta Kotlarz, Marta Łaszkiewicz przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: przedszkole, zerówka

 1. Miejsce Ignacy Łukaszewski
 2. Miejsce Marcelina Marciniak
 3. Miejsce Arkadiusz Dudek

Kategoria: klasy I-III

 1. Miejsce Ewa Łukaszewska
 2. Miejsce Klaudia Szatkowska
 3. Miejsce Wojtek Rybacki

Kategoria: klasy IV-VIII

 1. Miejsce Aleksander Dudek
 2. Miejsce Paulina Banasiak
 3. Miejsce Zosia Łukaszewska
 • wyróżnienie: Zuzanna Wadas

Kategoria: dorośli

 1. Miejsce Anna Ignasiak
 2. Miejsce Teresa Szatkowska
 3. Miejsce Maria Skrucha
 • wyróżnienie: Anna Woźniak i Jolanta Erwińska

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Po ogłoszeniu wyników zaproszono mieszkańców na dwudniową wystawę Palm Wielkanocnych, podczas której każdy odwiedzający mógł oddać głos na palmę, która najbardziej  mu się podobała. Po podliczeniu głosów przyznano nagrodę specjalną uczennicy PSP w Byczynie Julii Malec. Nagrodę ufundował Zespół Bronisławianki z Bronisławia.

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet

W sobotę 5 marca 2022 r., Wójt gminy Dobre oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem zaprosili wszystkie mieszkanki gminy na koncert  z okazji Dnia Kobiet. O godzinie 1700 w sali widowiskowej GOK w Dobrem rozpoczął się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Kujawia” przy klubie 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy. Cały koncert prowadziła dr Sylwia Jankowiak Wiceprezes Fundacji Tamburmajor, która opiekuje się orkiestrą. Pierwszy utwór zadedykowany został kobietom z Ukrainy. Ten blisko dwugodzinny koncert  był niezwykłą ucztą muzyczną, która dostarczyła licznie przybyłym Paniom mnóstwo wzruszenia, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń, czego dowodem były owacje na stojąco.  Życzenia wszystkim Kobietom złożył Wójt gminy Stefan Śpibida. Każda z Pań otrzymała z jego rąk tulipana. Miłą niespodzianką był słodki upominek, który wręczał Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Kuźba. Nie zabrakło także tradycyjnego „sto lat” w wykonaniu orkiestry. Dyrektor GOK w Dobrem podziękowała  orkiestrze pod batutą kapelmistrza prof. UAM dr hab.  Mirosława Kordowskiego za przepiękny koncert. Wyrazy wdzięczności za pomoc w organizacji tego wspaniałego koncertu otrzymał pochodzący  z Dobrego  płk Tomasz Rożniakowski.