Warsztaty SLIME

Warsztaty SLIME

W piątek 16 lipca 2021 r.  Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem zaprosił dzieci i młodzież na warsztaty robienia „SLIME” – czyli popularnych, ciągnących się  mas plastycznych. Każdy mógł samodzielnie wykonać swojego slima świetnie się przy tym bawiąc. Zajęcia sprawiły wiele radości, pobudziły wyobraźnię , rozwinęły zdolności manualne oraz były okazją do poznania nowej techniki i wspólnej zabawy. Pamiątkowe „SLIMY” uczestnicy zabrali do domu.

Warsztaty artystyczne- Łapacze snów

Warsztaty artystyczne- Łapacze snów

W piątek 9 sierpnia 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Dobrem odbyły się warsztaty artystyczne “Łapacze snów”. Uczestnicy zajęć pod czujnym okiem pani animatorki uczyli się tworzyć łapacze snów. Te ciekawe ozdoby według wierzeń indiańskich miały za zadanie przesiewać sny domowników i przepuszczać jedynie te dobre. Każde z dzieci wykonało własnoręcznie amulet ozdabiając je kolorowymi wstążkami, piórami i koralikami.  Mamy nadzieję, że dzięki dzisiejszym zajęciom w domach uczestników od teraz będą same dobre sny.

Las w słoiku

Las w słoiku

W  piątek 2 lipca o godzinie 1500 i o godzinie 1600 w GOK w Dobrem odbyły się  pierwsze z cyklu wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy  tworzyli „Las w słoiku”, czyli żywą, roślinną kompozycję. Dzieci wykonały mały ekosystem, używając do tego żwirku, ziemi, kamyków, roślinek oraz ozdobnych kamyczków. Wszystko według instrukcji Pani Sylwii  animatorki z Agencji Animacji „AKUKU” ułożone zostało w słoiku w odpowiedniej kolejności. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, że las sam w sobie ma wytwarzać wszystko, czego potrzebuje, ale nie zwalnia to z odpowiedniego dbania o roślinki. Należy je podlewać  raz w tygodniu  i postawić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje długo będą zdobiły pokoje wszystkich uczestników.

Balonowe cuda

Balonowe cuda

W środę 2 czerwca 2021 r. Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem  z okazji Dnia Dziecka zorganizował warsztaty pt. ”Balonowe Cuda”. Zajęcia skierowane były do dzieci  w wieku od 5 do 12 lat i przeprowadzone zostały w dwóch grupach. Pierwsze odbyły się o godz.1600, drugie o 1650. Uczestnicy warsztatów  pod  instruktażem i czujnym okiem animatorki  z Agencji Animacji  AKUKU poznali tajniki tworzenia przeróżnych przedmiotów i postaci z balonów. Szaleństwom nie było końca. Powstały różnokolorowe  balonowe pieski, miecze, kwiatki, które oczywiście po zabawie uczestnicy mogli zabrać ze sobą do domu. Nie zabrakło także wspólnych tańców przy muzyce. Miłą niespodzianką był słodki upominek, który  każde dziecko otrzymało  na zakończenie zajęć.

Wyniki konkursu fotograficznego

Wyniki konkursu fotograficznego

Przedszkole, zerówka

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Dorośli