IV Przegląd Małych Form Teatralnych

Przegląd Małych Form Teatralnych stał się imprezą cykliczną, cieszącą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Zaproszone szkoły, które potwierdziły swój udział przygotowały spektakle o tematyce „Żyjmy pełnią życia – wolni od nałogów”.  To IV Festiwal i z pewnością nie ostatni.

Młodzi artyści  uświadamiali sobie i innym poprzez zabawę, śpiew, słowo poetyckie jak zgubny jest los człowieka z nałogami.

Jury w składzie: p. Aleksandra Bąkowska, p. Katarzyna Korzeniewska, p. Aneta Nuckowska oceniało: styl, choreografię, niepowtarzalne scenografie i grę aktorską. Po wszystkich prezentacjach, członkowie komisji podsumowali punktację ;  z wyróżnieniami do domu pojechała grupa teatralna „Szpilka” ze Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy pod egidą p. Marioli Gąsiorowskiej i uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie. Przyjechali oni z p. Pauliną Kostecką, z p. Albiną Milczewską, z p. Danutą Ozdowską, które przygotowały scenariusz i aktorów. Miejsce III przypadło grupie teatralnej z Pocierzyna – szlif aktorski to zasługa p. Katarzyny Kempary i p. Anny Rosińskiej. Drugą klasyfikację otrzymała grupa „Maska” z ZS w Dobrem, przygotowywana przez p. Anetę Bandyszewską.  Zwycięzcami tegorocznego Przeglądu zostali aktorzy-amatorzy ze Szkoły Podstawowej w Byczynie, pod kierunkiem p. Małgorzaty Prośniewskiej Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani długopisami i breloczkami z wygrawerowanym napisem imprezy oraz słodkościami.  Grupy teatralne nominowane na poszczególne miejsca przez jury uhonorowano pucharami.

Tekst/ Foto: Renata Hrupek