Po kujawsku na Zamku Golubskim

Po kujawsku na Zamku Golubskim

W miniony weekend z ogromną przyjemnością na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu wystąpił zespół „Kujawiacy od Dobrego”. Przyjęli zaproszenie na „XV Wojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych i Festiwalu Smaków”. Grają i śpiewają od pięciu lat, przecierają szlaki z pieśniami ludowymi. Podczas ich występu publiczność doskonale się bawiła. Zyskali sympatię innych uczestników – a w konkursie wzięło udział 14 zespołów – w tym „Wesołe Kumoszki”, które stanowiły oprawę muzyczną imprezy. Jedna z ich członkiń p. Danuta Grzyb poprowadziła uroczystość.

Gospodarzem „XV Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Ludowych i Festiwalu Smaków na Zamku Golubskim”  był Piotr Kwiatkowski – Prezes Zarządu Oddziału  PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego.

Kierownik  ludowego zespołu „Kujawiacy od Dobrego” p. Henryk Szymkiewicz zaraża swoją pasją muzyczną członków zespołu i dlatego ich występ za Zamku Golubskim był kolejnym doświadczeniem scenicznym, konfrontacją  z różnorodnymi kulturami, które zgromadziły się na dziedzińcu zamkowym, aby zaprezentować swój ludowy dorobek artystyczny.

                                                                                    Tekst/Foto: Renata Hrupek