Opowieści Smutnej Rzeki

Opowieści Smutnej Rzeki
Opowieści Smutnej Rzeki

We wtorek 28 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem z przedstawieniem teatralnym „Opowieści smutnej rzeki” wystąpili aktorzy teatru „Pozytywka” z Krakowa. Zaproszone z tej okazji dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrem oraz najmłodsi uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrem miały okazję obejrzeć ekologiczny show, związany z zanieczyszczeniem wód i lasów oraz z dzikimi wysypiskami.

Dwójka bohaterów spotyka się w letni dzień i wybiera na wycieczkę do lasu, by odpocząć nad rzeką. Nieoczekiwanie popołudnie, które miało być słodkim lenistwem, zmienia się w kolejną fascynującą przygodę, a bohaterowie muszą stawić czoła zbliżającej się katastrofie ekologicznej. Poznają przy tym tajemniczą historią rzeki – która momentami spokojna – jak zdołał zauważyć Szczurek – z każdym kolejnym słowem staje się coraz ciekawsza i porywająca – wciągająca w swoje wiry nawet najmniej zapoznanych z tematem słuchaczy.

Niesamowite kostiumy, dużo piosenek, i fakt, że każdy z widzów mógł stać się bohaterem oglądanej historii sprawił, że tak ważny temat jak ochrona środowiska został w łatwy i przyjemny sposób przekazany nawet najmłodszym widzom.