Aktywne ferie w GOK w Dobrem

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem przygotował bogatą ofertę kulturalną dla dzieci i młodzieży, w której każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Zorganizowano warsztaty plastyczne, teatralne, wokalne  oraz  rzeźbiarskie. Nie zabrakło również cieszących się dużym zainteresowaniem konkursów, tj. karaoke pt. „Śpiewam wiec jestem”, konkursu plastycznego  „Postać bajowa, którą warto naśladować” oraz turnieju tenisa stołowego.

Odbył się także wyjazd do Multikina we Włocławku na film „Muppety” oraz na spektakl „Pinokio” do Baju Pomorskiego w Toruniu. Dużym powodzeniem cieszyła się dyskoteka Walentynkowa, która przyciągnęła mnóstwo dzieci i młodzieży chętnych do wspólnej zabawy.

Ferie z  GOK-iem  były nie tylko przyjemne ale i pożyteczne. W drugim tygodniu ferii  współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrem Stowarzyszenie  na Rzecz Rozwoju Gminy Dobre  „PROMYK NADZIEI” zorganizowało dla młodzieży warsztaty  z edukacji finansowej – „Rodzina Bezpieczna Finansowo”  z pozyskanych grantów przyznanych przez Fundację Wspomagania Wsi dofinansowanych  przez Narodowy Bank Polski. Ideą tych warsztatów było  dostarczenie motywacji do uczestnictwa w planowaniu rodzinnego budżetu, wyzwolenie  chęci do oszczędzania i pomagania rodzicom. Zdobyta wiedza i pewne umiejętności to podwaliny do świadomego i mądrego planowania przyszłości swojej rodziny.

Tegoroczne ferie upłynęły w GOK pod znakiem doskonałej zabawy i wielkich emocji. Zaproponowane przez naszą placówkę zajęcia stanowiły idealną formę relaksu i odprężenia po trudach nauki szkolnej, dostarczyły nie tylko możliwości odpoczynku ale umożliwiły również nabycie  nowych umiejętności, rozwój własnych zdolności i zainteresowań.