Wakacje z GOK – lipiec 2022

Wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem rozpoczęły się bardzo wesoło, kolorowo i aktywnie. Dzieci licznie przybyły na akademię plastyczną, którą prowadziła pani Mirosława Szporka. Zajęcia odbywały się  raz w tygodniu. Mali jak i ci więksi artyści plastyczni z całym sercem i zaangażowaniem wykonywali różne prace plastyczne, które później mogli zabrać do domu lub jak kto chciał mógł zostawić na wystawce w sali plastycznej. To był miło spędzony czas.

7 lipca zagościł u nas teatr „Maska” z Krakowa, który przedstawił spektakl pt: „Być dorosłą bardzo chciała i…”. Dzieci z chęcią oraz z ciekawością oglądały spektakl, również dobrze się przy tym bawiły. Uśmiech nikomu z twarzy nie znikał. Dzieci z dużym przejęciem odpowiadały na zadawane przez artystów pytania. Była to fajna zabawa z mała pouczającą lekcją – czy warto szybko być odpowiedzialnym dorosłym czy lepiej być dzieckiem i spełniać swoje dziecięce marzenia?

Kolejne dni spędziliśmy z paniami z agencji animacji AKUKU. Na animacje przybyła spora ilość uczestników. Były gry, konkursy, zabawy itp. Największe wrażenie zrobiła na dzieciach bańka mydlana do której każdy mógł wejść i zostać w niej zamknięty. To było małe „mary – czary”. Również spora grupa dzieci wzięła  udział w warsztatach malowania piaskiem. Praca każdego była inna, kolorowa i zrobiona własnoręcznie. Dzieci były bardzo zadowolone. Każdy swoje arcydzieło mógł zabrać do domu. Z uroczymi animatorkami były także warsztaty pt.: „Personalizowane koszulki”. Każde dziecko otrzymało białą koszulkę oraz specjalne do malowania farby na tkaninie. To była dopiero radość. Na koszulkach artyści malowali „wszystko” tj.: kwiatki, motylki, serduszka itp. Wszyscy zadowoleni i z oryginalnymi koszulkami wrócili do domu.

8 lipca przyjechało do nas Kino Sferyczne. Odbyły się dwa seanse. Pierwszy był dla dzieci młodszych. Z dużym zaciekawieniem maluchy oglądały film pt: „Zaczarowana rafa”. Bardzo wszystkim podobało się, że film był oglądany w kopule i na leżąco. Drugim filmem  dla dzieci starszych był film pt: „Na skrzydłach marzeń”. Dzieci również były bardzo zadowolone i pod wrażeniem, że w tak fajny  sposób można oglądać filmy. Wszyscy na długo będą pamiętać te przepiękne spektakle oraz oryginalny sposób oglądania filmów czy bajek.

Największą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją co dla niektórych była wycieczka do ZOO Borysew. Dzieciaki z wielką radością, dobrym humorem oraz zaangażowaniem zwiedzały ZOO. Najbardziej podobały się i zrobiły duże wrażenie białe lwy i tygrysy. Dzieci były uczestnikami karmienia zwierząt. Widziały jakie ilości tak duże zwierzę może zjeść.  Piękna foka o imieniu Dawid pokazała swoje umiejętności i akrobacje. Wszystkim bardzo podobały się kozy i alpaki. Zwierzątka bardzo przyjazne, każdy mógł je pogłaskać a także zobaczyć jak są karmione. Byliśmy również we Figlarni, która jest na terenie ZOO. Tam dzieci dobrze się bawiły. Atrakcji było bardzo dużo. Słońce i piękna pogoda towarzyszyły nam cały czas. Wszyscy pomęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. To była bardzo udana wycieczka.