Wędrówki po słowo czytane

Wędrówki po słowo czytane

Wakacje tuż, tuż i wielu z nas myśli o planach urlopowych. 23 czerwca do Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem przywędrowała grupa dzieci na ostatnie  w tym roku szkolnym spotkanie ze światem bajek. Bajką pt. „Wycieczka” Ireny Landau zakończyliśmy całoroczny cykl „Wędrówki po słowo czytane”, w którym uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie z klasy „0”. Te spotkania były formą zabawy, nauki i aktywnego spędzenia czasu dla milusińskich i dorosłych, którzy wspólnie z dziećmi wykonywali różne prace i świetnie się bawili. Niezależnie od wieku w każdym z nas tkwi dusza dziecka.

Lektor Renata Hrupek z ogromną przyjemnością przekazywała czary i magię bajkowych bohaterów. Czasem było śmiesznie, innym razem smutno i groźnie (trzeba było zmierzyć się z piratami, czarownicami i smokami).

Serdeczne podziękowania dla wychowawczyń grup: p. Urszuli Glińskiej, Laury Bączkowskiej, Emili Makuch, które parę razy w miesiącu przyprowadzały dzieciaczki i były inicjatorkami wielu zabaw. Ukłony dla dyrektor Publicznego Przedszkola w Dobrem p. Bożeny Krzyżaniak za uznanie dla pięknej inicjatywy jakim jest czytanie.  Nagrodą za ten czas spędzony były uśmiechy, zaciekawione buzie i laurki.  Prowadząca cykl Renata Hrupek ucieszyła się z otrzymanej od uczestników książeczki z bajkowymi przygodami jako dowód uznania.

Dziękujemy za tak przemiły i twórczo spęczony czas a wszystkim dzieciom życzymy pełnych słońca, przyjaźni wakacyjnych wojaży.

Tekst: Renata Hrupek
Foto: Agnieszka Gralak