V Przegląd kolęd i pastorałek

V Przegląd kolęd i pastorałek
V Przegląd kolęd i pastorałek

Dnia  3 stycznia 2013 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się „V  PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK”. Do przeglądu zgłosiło się 31 wykonawców z palcówek oświatowych naszej gminy, tj. Publicznego Przedszkola w Dobrem, Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrem, Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy oraz Publicznego Gimnazjum w Dobrem. Na scenie mogliśmy obserwować zarówno solistów, duety  oraz  zespoły wokalne. Widzowie usłyszeli piękne polskie kolędy i pastorałki.  Na uwagę zasługuje dobór repertuaru oraz jego różne  interpretacje. Nie zabrakło starych, pięknych kolęd oraz nowych wpadających w ucho pastorałek. W trakcie przeglądu wszyscy poczuli magię minionych już Świąt Bożego Narodzenia, przenieśli się w ten cudowny czas. Mali artyści stresowali się przed swoimi wystąpieniami, lecz zupełnie niepotrzebnie gdyż,  każdy występ był  bardzo udany. Widać było zaangażowanie i  entuzjazm oraz wysiłek włożony przez  artystów oraz ich opiekunów.

Jury, w którym  zasiedli: p. Aneta Nuckowska – Dyrektor GOK, p. Wiesława Morawska – przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Dobre „Promyk Nadziei, p. Henryk Szymkiewicz – członek zespołu „Kujawiaki od Dobrego” po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać następujące wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

  • Przedszkole, zerówka                         

Publiczne Przedszkole w Dobrem

– Klaudia Klimek  

– Zuzanna Mańkowska                  

– Julia Wesołowska

– Nikoletta Wszołek

…………………………………………………………………………………………………………………………..

  • Kl.I-III

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrem       

– Martyna Gołębiewska         

– Zuzia Roszak                           

– Dominika Woźniarska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzywosądzy  

– Julia Mordyl                                

– zespół  w składzie:                 

Daria Buczyńska, Marta Kaczorowska, Wiktoria Kaniewska, Martyna Kujawa, Emilia Kulkowska, Marta Maliszewska, Natalia Milińska, Igor Nowakowski, Michał Rogalski, Mikołaj Tomczak.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

  • Kl.IV-VI

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrem

– Tymon Bykowski

– Natalia Janiak

– Aleksandra Łęga  

– Wiktoria Nowacka

– Maria Płoszaj  

– Weronika Wesołowska 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Jest dla nas bardzo ważne, że co roku nie brakuje chętnych do udziału w naszym przeglądzie, ponieważ dzięki temu podtrzymujemy zanikającą tradycję śpiewania kolęd. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie  i udział w przeglądzie składamy serdeczne podziękowanie.

 Zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłym roku.