Plon, niesiemy plon…

Plon, niesiemy plon…

Jest czas zasiewu i czas zbiorów a potem świętowanie i radość z plonów.

W tym roku dożynki Gminno-Parafialne w Dobrem obchodziliśmy 24 sierpnia 2014 r. Deszcz nie przerwał uroczystości. Starościna p. Wioletta Błaszak i Starosta p. Krzysztof Banasiak przekazali na ręce Gospodarza Gminy Stefana Śpibidy chleb dożynkowy. Wójt pokroił i poczęstował mieszkańców. To samo uczyniły delegacje sołectw.

Wójt Stefan Śpibida i Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Kuźba wręczyli odznaczenia „Zasłużony dla Gminy Dobre: Telesforowi Roszakowi,  Małgorzacie Waloszczyk, Waldemarze Juszczyńskiej, Tomaszowi Rożniakowskiemu,  Elżbiecie Andrzejczak, Markowi Gawrońskiemu.

Misternie wykonane wieńce z parafii Dobre i Bronisław zaprezentowały wybrane delegacje. Śpiew do wieńca przypadł „Kujawiakom od Dobrego”; wystąpił również drugi gminny zespół ludowy „Bronisławianki” oraz kapela „Wesoła Czwórka”.

Dzieci z kółka teatralnego, talenty wokalne i grupa taneczna dały jak zawsze świetny popis swoich umiejętności.

Dziękujemy paniom z KGW Bodzanowo: Anecie Zaborowskiej, Aleksandrze Pikulskiej, Grażynie Rolewskiej za przygotowanie stoiska kulinarnego, którym pomagała p. Katarzyna Korzeniewska.

Piękne stoisko – wystawa rękodzieła przygotowały wszystkie członkinie z „Promyka Nadziei”.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na druhów strażaków, na czele z p. Sławomirem Głowackim. Nasi specjaliści od pożarów tym razem pomogli w grillowaniu kiełbasek, ufundowanych przez naszych wymienionych już Starostów.

Na koniec zagrały zespoły: „Efekt” i „Impuls”, przy których muzyce z pewnością można było mile się pobawić.

                                                                                             Tekst/Foto – GOK Dobre