Piosenka na jesienne dni

Piosenka na jesienne dni
Piosenka na jesienne dni

Dnia 25.10.2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej „Piosenka na jesienne dni” , który skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu gminy Dobre. Przegląd spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno tych najmłodszych jak i starszych uczestników. Ogółem wzięło w nim udział 26 wykonawców.
Każde wykonanie było bardzo ciekawe i oryginalne, dlatego jury postanowiło nie przyznawać poszczególnych miejsc, a jedynie wyróżnienia. Wśród nich znaleźli się:
W kategorii wiekowej przedszkole i zerówka: Amelia Kubiak, Zuzia Mańkowska, Kosma Markowski, Nikoletta Wszołek z Publicznego Przedszkola w Dobrem oraz Martynka Waszak z zerówki Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie.
W kategorii wiekowej klasy I-III wyróżnienia otrzymali: Julia Mordyl i Adam Wawrzyniak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywosądzy oraz Martyna Błaszak i Sebastian Staniszewski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie.
Wyróżnieni uczestnicy w kategorii kl. IV-VI to: Maria Płoszaj i Weronika Wesołowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrem oraz Kamil Olejniczak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie.
W najstarszej kategorii wiekowej- gimnazjum wyróżnienie przyznano Iwonie Fabisiak. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.
Można powiedzieć, że gmina Dobre cieszy się dużą liczbą utalentowanych wokalnie dzieci, które czerpią przyjemność ze śpiewania i nie boją się występować przed szerszą publicznością.