Jubileusz Stowarzyszenia „Promyk Nadziei”

Jubileusz Stowarzyszenia „Promyk Nadziei”

5 lat minęło z tradycją i nadzieją…

W sobotę 23 listopada jubileusz 5-lecia świętowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Dobre „Promyk Nadziei” oraz zespół „Kujawiaki od Dobrego”. W uroczystości, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem uczestniczyli: Starosta Powiatu Radziejowskiego-Henryk Gapiński, Wójt Gminy Dobre- Stefan Śpibida, Przewodniczący Rady Gminy Dobre-Tomasz Kuźba, inspektor ds. współpracy z Unią Europejską Katarzyna Krypska, redaktor naczelny gazety „Powiatowe abc” Wanda Wiatrowska, pierwsza Dyrektor GOK- Małgorzata Smykowska.

Historię stowarzyszenia i jego 5-letnią działalność przedstawiła Prezes Wiesława Morawska.

Warto podkreślić, że to właśnie  członkinie „Promyka” poprzez zorganizowanie happeningu, zbieranie podpisów, petycje do władz samorządowych  przyczyniły się do pozyskania budynku,  w którym obecnie znajduje się GOK w Dobrem. Rys historyczny i działalność zespołu „Kujawiaki od Dobrego” zaprezentowała członkini zespołu Anna Kapuścińska.

Następnie popłynęły życzenia i podziękowania. Członkowie zespołu otrzymali z rąk dyrektor GOK Anety Nuckowskiej  statuetki z podziękowaniem, członkowie „Promyka” oraz zaproszeni goście dostali pamiątkowe kubki z logo UG Dobre oraz Stowarzyszenia  „Promyk Nadziei”.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.  Organizatorzy zadbali o wspaniałą oprawę muzyczną oraz kulinarną.