Dzień Działacza Kultury

Dzień Działacza Kultury

„Ludzie kultury stoją  na straży najbardziej autentycznego dziedzictwa ludzkości i tworzą przyszłość narodów.
W  ich rękach znajduje się cywilizacja.”

Jan Paweł II

 

W dniu 28 maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się  obchody Dnia Działacza Kultury i Samorządowca.

Na uroczystość przybyli: władze samorządowe, pracownicy UG Dobre, pracownicy GOK Dobre oraz zaproszeni goście. Spotkanie  rozpoczęły występy zespołów „Bronisławianki” , „Kujawiaki od Dobrego” oraz kapeli „Wesoła czwórka z Dobrego”.

Z okazji Dnia Działacza Kultury najlepsze życzenia wszystkim twórcom i animatorom życia kulturalnego w gminie Dobre złożyła Dyrektor GOK Aneta Nuckowska wręczając  bukiety kwiatów oraz podziękowania. najbardziej zasłużonym osobom, które od wielu lat społecznie lub zawodowo zajmują się upowszechnianiem i propagowaniem kultury. Po raz pierwszy w naszej gminie obchodzono taki dzień. Pani Dyrektor ma nadzieję, że na stałe zagości on i w kalendarium imprez GOK w Dobrem. Jak się okazuje na terenie naszej gminy, obszar szeroko pojętej kultury skutecznie jest wzbogacany przez bardzo wiele osób  i organizacji dla których działanie na rzecz kultury jest życiowym spełnieniem i celem samym w sobie.  Bardzo często, to właśnie tzw. ludzie z pasją, poprzez swoje zaangażowanie upiększają codzienne życie mieszkańców  i skutecznie promują tradycje regionu i kulturę. To właśnie różnorodność, a także, oddolne inicjatywy stanowią  o bogactwie i ostatecznym wizerunki gminy Dobre.

Na koniec  Wójt gminy Dobre Stefan Śpibida., podziękował również wszystkim działaczom kultury i jednocześnie  złożył życzenia pracownikom Urzędu Gminy z okazji Dnia Samorządowca, który przypada na 27 maja.