Koncert Orkiestry Wojskowej

Koncert Orkiestry Wojskowej
Koncert Orkiestry Wojskowej

W sobotni wieczór 12 stycznia 2013 r. z okazji nadejścia nowego roku w Gminnym Ośrodku  Kultury  w Dobrem zagrała  Orkiestra Wojskowa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.

Warto wspomnieć, że Orkiestra powstała w  roku 1950 i w swoim dorobku artystycznym posiada szereg nagrań radiowych i telewizyjnych, płyt solowych, CD. Jej wizytówką są zdobyte nagrody i wyróżnienia, m.in. „Kryształowa Buława” w 1979 roku za najlepiej zaprezentowaną musztrę paradną, puchar Ministra Kultury i Sztuki w 1989 roku za najlepiej wykonany program koncertowy   na Festiwalu Orkiestr Reprezentacyjnych Wojska Polskiego oraz zdobycie „Złotej Liry” na VII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych- Rybnik 98. I miejsce w kategorii pokazu musztry paradnej podczas 42 Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Reprezentacyjnych WP „Świeradów Zdrój”.

Mimo mroźnej zimowej aury publiczność nie zawiodła  i licznie zgromadziła się w sali widowiskowej.  Dyrektor GOK Aneta Nuckowska powitała wszystkich przybyłych i zaprosiła   do wysłuchania koncertu noworocznego pod batutą majora Krzysztofa Matraszka. W repertuarze orkiestry, jak przystało na okres bożonarodzeniowy znalazły się  najpopularniejsze polskie kolędy, z racji trwającego karnawału w programie nie zabrakło także najpopularniejszych utworów muzyki rozrywkowej. Publiczność była zachwycona porywającą grą, więc orkiestra niejednokrotnie bisowała.