Zabawa z kulturą w regionalnym humorze – integracja z tradycją kujawską

Zabawa z kulturą w regionalnym humorze – integracja z tradycją kujawską
Zabawa z kulturą w regionalnym humorze – integracja z tradycją kujawską

W niedzielę 5 sierpnia b.r. mieszkańcy naszej gminy oraz wszyscy przybyli na stadion sportowy w Dobrem mieli okazję uczestniczyć w pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem pod hasłem „Zabawa z kulturą w regionalnym humorze – integracja z tradycją kujawską”.

W regionalny, kujawski klimat i humor wprowadziły nas występy lokalnych zespołów – „Kujawiaków od Dobrego”, „Bronisławianek” oraz „Kapeli z dobrem humorem”. Mnóstwo dobrej zabawy i humoru dostarczyły zarówno uczestnikom jak i zebranym przygotowane przez organizatorów różne rywalizacje, tj. „Szukanie jajek w kopie siana”, „Bicie piany” „Slalom na taczkach”, „Slalom z miotłą i piłką”, „Rzut do celu trampkiem wójta”, „Przeciąganie liny”. Wszystkie zmagania uważnie śledziła komisja, do której poproszono Wójta Gminy Dobre Stefana Śpibidę, Przewodniczącego Rady Gminy Dobre Tomasza Kuźbę, Przewodniczącą Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Dobrem Annę Patyk oraz członkinię zespołu ludowego Krystynę Kołudkiewicz.

Podczas mikrofonu talentów lokalnych pt „Moje pięć minut” w dziecięcych prezentacjach muzycznych wystąpili: Agata Ziemiorowska – „Razem z mamą razem z tatą”, Adam Wawrzyniak – „My Cyganie”, Julia Mordyl – „Kup różowe okulary”, Dominika Woźniarska- „Mam tam tam”, Maria Płoszaj – „ Ty pójdziesz górą” , Natalia Janiak – „Na cztery i na sześć”.
Z kolei w mikrofonie pełnym uśmiechu dużo dobrego humoru przyniósł konkurs na najśmieszniejszy dowcip pt „ Z żartem zażarcie na Wójta czy Sołtysa”.

W międzyczasie na „Orliku” odbyły się mecze piłki nożnej pod hasłem „Ja z tatą” oraz „Razem z mamą”.
Podczas pikniku zebrani mogli skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez panie z KGW Bodzanowo II oraz podziwiać rękodzieła wystawione przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Dobre „Promyk Nadziei”. Nie zabrakło także tradycyjnego żuru kujawskiego, którym częstowano wszystkich chętnych. Wesołe miasteczko, przejażdżki kucami oraz wodne atrakcje przyniosły dużo dobrego humoru i rozrywki najmłodszym uczestnikom pikniku.
Ok. godz. 1830 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem „Krismen” oraz „Sampler”’. Pomiędzy występami zespołów odbył się konkurs siłaczy.

Impreza, której celem była integracja środowiska wiejskiego, popularyzacja imprez sportowo-rekreacyjnych oraz kultywowanie regionalnego folkloru spotkała się z dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczba przybyłych. Zgodnie z nazwą impreza upłynęła w dobrym humorze oraz z „tradycją kujawską”.