Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra grała w celu  pozyskania środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Od  samego rana 19 wolontariuszy kwestowało w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Jak zawsze nad całością czuwał Szef Sztabu- Dyrektor GOK Aneta Nuckowska.  Część artystyczna rozpoczęła się w GOK-u o godz.1600 występem laureatów Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe „Kujawioki od Dobrego”  i  „Bronisławianki”. Zaśpiewali  uczestnicy sekcji wokalnej z GOK w Dobrem. W bajkowy nastrój wprowadził nas występ grupy teatralnej z PSP w Krzywosądzy z przedstawianiem pt.” Smerfowa magia świąt”, który wyreżyserowała Mariola Gąsiorowska – nauczyciel tej placówki. Później zaprezentowały się uczennice z gimnazjum w Dobrem Emilia Kulkowska i Natalia Milińska, Wiktoria Stróżyk i Sandra Słomczewska oraz duet Wiktoria Kwiatkowska i Martyna Błaszak. Na finał zaśpiewał i zagrał duet w składzie: perkusja- Nadia Wszołek, wokal- Cezary Stołowski.  Podczas części artystycznej odbywały się licytacje gadżetów otrzymanych z WOŚP oraz   od licznych darczyńców, którą prowadziły Aneta Nuckowska – Dyrektor GOK w Dobrem, Katarzyna Korzeniewska – Radna Gminy Dobre i Renata Hrupek – wolontariusz. Orkiestrową zbiórkę wsparł także kiermasz ciast domowej roboty przygotowany przez panie  z KGW Bodzanowo, KGW Bodzanowo Drugie, Bronisław i Szczeblotowo. Nie mogło w tym dniu zabraknąć jak zawsze kończącego tę piękną ideę „światełka do nieba”, nad którym czuwali druhowie OSP Dobre. Orkiestrowe pieniądze zliczała komisja w składzie: Cecylia Baranowska, Renata Wabiszak (pracownicy BS Radziejów o/ Dobre) oraz Maria Nowak – mieszkanka gminy Dobre. Łączna kwota zebrana z naszego terenu to: 9 882,93zł.

W organizację WOŚP włączyło się wiele osób i instytucji z terenu gminy, jak i powiatu.

• P. Stefan Śpibida – wójt Gminy Dobre
  • Joanna i Artur Pawlak – ELEKTRPOL
  • Anna i Mirosław Mańkowski – AGROMIS
  • BASS MyCenter Artur Lubczyński

Szef Sztabu 27 Finału WOŚP w Dobrem z całego serca dziękuje wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz osobom i instytucjom, a przede wszystkim uczestnikom finału obecnym   na koncercie w gmachu GOK. Dziękujemy wolontariuszom, osobom działającym w sztabie,  oraz wszystkim występującym w tym dniu na naszej scenie. Podziękowania za okazałe serce  i przychylność oraz za to, że byliście z nami!