Wakacyjny Turniej Snookera

Wakacyjny Turniej Snookera

W ramach oferty wakacyjnej dla dzieci i młodzieży GOK w Dobrem zorganizował Wakacyjny Turniej Snookera. Snooker powstał w 1875 roku. Wywodzi się od gry w bilard. Na świecie jest to bardzo popularny i elitarny sport. Nie dziwi zatem, że zabawa ta zauroczyła młodzież z gminy Dobre. W związku z tym nie brakowało chętnych do udziału.

W turnieju mogli wziąć udział zarówno uczniowie gimnazjum jak i szkół podstawowych. Rywalizacja trwała w dniach od 9 do 11 lipca. Wszystkich uczestników drogą losowania podzielono na trzy grupy. Z każdej z grup wychodziły po dwie osoby. Następnie walczyły one między sobą w półfinałach. Mimo młodego wieku uczestników, ich gra prezentowała się nadzwyczaj profesjonalnie. Niektórych uderzeń nie powstydził by się nawet wielokrotny mistrz świata w snookera Ronnie O’Sullivan. Emocji nie zabrakło również w półfinałach. Wygrany Game (in. mecz) oznaczał awans do finałowej trójki turnieju, a zarazem pewne miejsce na podium.

Zwycięzcą turnieju okazał się najmłodszy uczestnik zawodów Dominik Kościński (obecnie szósta klasa szkoły podstawowej w Dobrem). W finale pokonał on Łukasza Wasiołka i Jakuba Małkowskiego, którym przypadło odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Pozostałe miejsca od cztery do sześć zajęli kolejno: Grzegorz Kapeliński, Dominik Dolata oraz Tomek Dominiak.

Uczestnicy nie mogą się już doczekać następnych zawodów w snookera w sierpniu. Tym razem rywalizacja odbędzie się w parach.