Wakacyjna akcja GOK

Wakacyjna akcja GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem, jak co roku w ciekawy i aktywny sposób zorganizował czas letniego wypoczynku dla młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy.

Przez całe wakacje, co wtorek GOK zapraszał na zajęcia plastyczne, a  w piątki na zajęcia wokalne. Oprócz wycieczki do Golubia Dobrzynia w lipcu zorganizowany został wyjazd do Cinema City w Toruniu na   film Gru-Dru i Minionki. W swojej ofercie wakacyjnej ośrodek pamiętał także o miłośnikach sportu. 25 lipca w GOK-u odbył się turniej tenisa stołowego pod hasłem „Aktywni i zdrowi”.  Do zawodów stanęło 10 uczestników. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zdobywców  I, II, III, IV, V, VI  miejsca. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci rakietek.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Nocny Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOK-u zorganizowany w  sobotę 29 lipca na kompleksie sportowym „Orlik 2012” w Dobrem.  Wzięło w nim udział 8 drużyn, składających się z zawodników reprezentujących gminę, ale i nie tylko. Łącznie ponad 80 uczestników rywalizowało podczas turnieju. Po meczu finałowym  uhonorowano pamiątkowymi pucharami trzy  najlepsze drużyny:1- AC Milanówek, 2- FC Jarantowice,3- Młode Wilki. Przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca- Oskar Niedzielski z zespołu AC Milanówek. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Damianowi Bruździe z zespołu Młode Wilki. Natomiast najlepszym zawodnikiem  okazał się Dawid Danielak z zespołu Milanówka. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy turnieju udali się na grillowaną kiełbaskę.

W niedzielę 13 sierpnia odbył się rajd rowerowy pod hasłem” Bezpieczne Wakacje z GOK”. Letnia, słoneczna pogoda przyciągnęła miłośników aktywnego wypoczynku na start, który miał miejsce o godz. 15.40 spod budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem. Półmetek wycieczki, a jednocześnie miejsce rajdowego pikniku znajdowało się w Płowcach, gdzie uczestnicy odpoczęli i wzmocnili swoje siły posiłkiem przed drogą powrotną.

Akcję wakacyjną zakończyła wycieczka do Płocka, która odbyła się  25 sierpnia. Wzięło w niej udział 28 osób- dzieci i młodzież z terenu gminy Dobre. Pierwszym punktem wycieczki był park linowy Kraina Wrażeń, gdzie uczestnicy próbowali swoich sił pokonując trasę wspinaczkową. Następnie odwiedzili zoo.