Wakacje w przekroju

Wakacje w przekroju

Wakacyjne przygody, beztroski odpoczynek dobiega końca. Dzieci i młodzież szkolna będzie miała co wspominać i do czego tęsknić.  I to również za sprawą Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem, co nas bardzo cieszy i napawa dumą.

Pisaliśmy juz o udanej imprezie paintballowej i o Rajdzie Rowerowym, który był  wypadem dla całych rodzin.  Sympatycy dwóch kółek wybierają się na  kolejny rajd  30 sierpnia. Każda forma aktywnego wypoczynku to słuszna idea, którą warto podtrzymywać.

O tym, że warto preferować sportowy tryb bycia wiedzą doskonale  młodzi sportowcy, którzy na boisku „Orlik” regularnie trenują  i swoje umiejętności sprawdzają  podczas meczy. Cyklicznymi rozgrywkami są Turnieje o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem. Dawid Dąbrowski nie szczędzi czasu i wysiłku  dla rozwoju tężyzny fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej przez cały rok.

Artyści-plastycy w każdą środę szlifowali manualne zdolności pod okiem instruktor Mirosławy Szporka.  Przeróżna tematyka, własna inwencja twórcza i podpatrzone podczas wakacyjnych wyjazdów, zabaw z przyjaciółmi tematy są odzwierciedleniem ich prac, które można zobaczyć na wystawie. Cóż to byłyby za zajęcia bez odrobiny adrenaliny – zmagania konkursowe wywołały tyle pozytywnych emocji a dzieci zostały obdarowane nagrodami. Gratulujemy!

Wokalnie uzdolnieni spotykali się w wakacyjnym nastroju – a więc było nieco żartobliwie, z humorem. Z sali muzycznej dobiegały dźwięki ćwiczone z prowadzącym zajęcia Karolem Brzykcy. Ich najbliższy występ to Dożynki.

Lato bez Pikniku Rodzinnego? Nie, nie – bez tej imprezy nie może się obejść!  W dniu zaplanowanej imprezy temperatura wyniosła powyżej 30 stopni Celsjusza!  Pokazy z armatek wodnych, przygotowanych przez Strażaków sprawiły radość i ochłodzenie w tym upale.  Mieszkańcy i goście bawili się przy muzyce zespołów: „Nowator”, „Kris Men”, „Trąceni”, „Unison”. Podczas festynu nagrodzeni zostali właściciele posesji, którzy wzięli udział w organizowanym co roku przez Samorząd Gminy Dobre  konkursie „Czysta zagroda – zagroda przyjazna dla środowiska”. Zachęca ona do dbałości o przydomowe działki i ogródki oraz o selektywne gospodarowanie odpadami komunalnymi. Szacunek dla biorących udział i organizatorów!

Kto nie był jeszcze w Stolicy miał okazję  zwiedzać ją w sierpniu. Grupa uczestników wycieczki podziwiała między innymi: Łazienki, Zamek Królewski, Stadion Narodowy, Starówkę, Krakowskie Przedmieście. Warszawa pięknieje i rozwija się w tak szybkim tempie, ze nikt nie żałował zwiedzania jej zakątków.

Wyjazdy z koleżankami i kolegami to duża frajda i niezapomniane chwile. Dlatego chętnych  na projekcję filmu „W głowie się nie mieści” do Multikina we Włocławku nie brakowało. Wszyscy byli jednomyślnego zdania, że z wypoczynku letniego należy korzystać do jego ostatnich dni. Pamiętaj, gdy masz wolne od nauki to nie siedź w domu – w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem wybierzesz sobie odpowiednią dla ciebie formę odpoczynku i rozwijania hobby.

                                                                    Tekst: Renata Hrupek
Foto: Renata Hrupek/Paulina Fijałkowska