Wakacje na dwóch kółkach

Wakacje na dwóch kółkach

Gminny Ośrodek Kultury  po raz kolejny zorganizował Rajd Rowerowy, który tym razem wiódł szlakiem siedzib ziemiańskich w powiecie radziejowskim.

Po wysłuchaniu cennych wskazówek i przypomnieniu podstawowych zasad ruchu drogowego udzielonych prze funkcjonariuszy KPP w Radziejowie obraliśmy trasę do Kościelnej Wsi – gdzie znajdują się ruiny zespołu dworskiego z XVI w.

Po II wojnie światowej majątek został rozparcelowany, a budynki dworu mieściły kolejno: dom dziecka , a potem szkołę podstawową. W latach 70-tych szkołę zamknięto, a dwór podlegał stopniowej dewastacji.

Choć  na trasie rajdu  zaskoczyła nas wichura,  burza i strugi deszczu, to po przeczekaniu całej nawałnicy  szczęśliwie udaliśmy się w drogę powrotną do Dobrego. A już na miejscu czekał na nas grill i słodkości przygotowane przez Pizzerię Zorba.

Szczególne podziękowanie należą się  druhom OSP w Dobrem, którzy jak co roku czuwali  nad naszym bezpieczeństwem pod wzgl. technicznym i medycznym oraz  Herosom  z Osięcin – za prowadzenie grupy, a także Katarzynie Korzeniewskiej i drużynie Powiatówka Dobre za współpracę przy organizacji  rajdu.

                                                                                                     Tekst: Katarzyna Korzeniewska
Foto: P. Fijałkowska i M. Ignasiak