VI Przegląd Małych Form Teatralnych

W dniu 29 kwietnia br. w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem odbył się VI Przegląd Małych Form Teatralnych pod hasłem „Żyjmy pełnią życia -wolni od nałogów”. W imprezie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu gminy Dobre oraz Osięcin. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach: przedstawienie, skecz, dialog (do wyboru), piosenka oraz transparent o tematyce profilaktycznej. Celem Przeglądu było promowanie zachowań zapobiegających uzależnieniom oraz wspierających wzrost poziomu odpowiedzialności za własne życie oraz szacunku wobec siebie i innych. Teatralna forma przedsięwzięcia sprzyja integracji środowisk szkolnych i jest inspiracją do działań w zakresie profilaktyki uzależnień poprzez kontakt ze sztuką. Finał okazał się być doskonałym połączeniem świetnej zabawy, dużej dawki dobrej sztuki oraz pomysłowej i sugestywnej profilaktyki. Jury podkreślając niezwykle wysoki i wyrównany poziom konkursu, postanowiło przyznać następujące miejsca:

I – Grupa teatralna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pocierzynie
II – Grupa teatralna z Zespołu Szkół w Dobrem
III – Grupa teatralna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie

Zwycięzcom wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz kubki z napisem imprezy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Przeglądzie i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!