Uśmiech Dziecka

Uśmiech Dziecka

Dla naszych milusińskich z gminy Dobre oraz gościnnie przebywających 6 czerwca w naszych stronach przygotowaliśmy różnorodny program, podczas Pierwszego Pikniku 2015 z Okazji Dnia Dziecka. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez p. Anetę Nuckowską – Dyrektor GOK w Dobrem rozpoczął się Przegląd Piosenki Dziecięcej. Nie obeszło się bez emocji, tremy (która jest domeną nawet  najsławniejszych wykonawców). Dla niektórych było to pierwsze wejście na scenę i zaśpiewanie dla widowni, i co najważniejsze – uczestnikom kibicowały babcie, wujkowie, rodzice i przyjaciele. W jury zasiedli: p. Marcin Pietrzak i p. Aneta Nuckowska.

Dzieci zawsze czekają na konkursy; układanie puzzli, malowanie obrazków zgodnie z wylosowanymi hasłami, „zgaduj-zgadula”, i wiele innych sprawiły ogromną frajdę i były sprawdzianem wiedzy dla ochotników, którzy się zgłosili.  Otrzymali za odwagę i dobre wywiązanie się z zadań słodycze, napoje, kiełbaski z grilla, długopisy z wygrawerowanym logo imprezy i bardzo ciekawe nagrody (między innymi: piłki plażowe, rakietki do tenisa ziemnego, skakanki, hula-hop). Komu szczęście dopisało mógł wylosować kupon na gratisową pizzę ufundowaną przez pizzerię „Zorba”.

W trakcie konkursowych popisów występowały uzdolnione wokalnie dzieci, które szlifują swoje głosy na zajęciach z p. Karolem Brzykcy. Efekty ćwiczeń miło było posłuchać.

Na boisku „Orlik” mecze piłkarskie rozegrano o tytuł Króla Strzelców. Na podium stanęli: Dominik Gotówka – miejsce I, Marceli Dolata – II miejsce i Bartosz Białkowski na trzeciej pozycji. Odebrali z rąk p. Dawida Dąbrowskiego Puchary i nagrody. Drużynowo zwycięstwo odnieśli „Niezniszczalni”.

Podczas Pikniku dzieci korzystały za darmo z atrakcji „Wesołego Miasteczka”. Hitem był byk, którego śmiałkowie próbowali ujeździć.

Jury po długiej naradzie odczytało werdykt Przeglądu Piosenki Dziecięcej. Każdy uczestnik zaśpiewał pięknie i dlatego przyznano wszystkim wyróżnienia: Blance Zachwieja, Aleksandrze Król, Sandrze Słomczewskiej, Magdalenie Jarzębińskiej, Oliwi Bogulak, Jakubowi Roszakowi, Dominice Woźniarskiej, Wiktorii Kwiatkowskiej, Wiktorii Stróżyk, Annie Woźniarskiej, Martynie Błaszak, Hubertowi Waszakowi, Kindze Gajda.

Słoneczko w tym dniu prażyło niemiłosiernie, dlatego pokazy armatek wodnych, które przygotowali Strażacy ucieszyły dzieci i dorosłych.

Dla uświetnienia imprezy z okazji Dnia Dziecka dla małych i dużych dzieci zagrał zespół „Krater”.

                                                                                 Tekst: Renata Hrupek
Foto: Paulina Fijałkowska