Świętowanie plonów – Dożynki Gminno-Parafialne

Świętowanie plonów – Dożynki Gminno-Parafialne

W podziękowaniu za tegoroczne plony na zaproszenie Wójta Gminy Dobre Stefana Śpibidy i Proboszcza Parafii Dobre księdza Dariusza Horbińskiego mieszkańcy gminy Dobre 6 września zebrali sie na uroczystości Dożynek Gminno-Parafialnych. Rozpoczęły się one  Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława w Dobrem.

Rolę Starostów Dożynek pełnili: Barbara Piernik z Ludwikowa i Jacek Mikołajczak z Dobrego. Skarb rolniczego trudu w postaci świeżo upieczonych bochenków chleba złożyły delegacje: Bodzanowo – Grażyna i Grzegorz Rolewscy, Bodzanowo Drugie – Renata i Rafał Malinowcy, Borowo – Grażyna i Tomasz Pitulscy, Bronisław – Małgorzata i Narcyz Kłos, Byczyna -Kolonia – Marzena i Tadeusz Maciejewscy, Byczyna – Halina Dylewska i Henryk Rosiński, Dobre – Jolanta i Krzysztof Kotlarz, Dobre Wieś – Laura i rafał Bączkowscy, Dobre Kolonia – Zenon i Halina Wszołek, Krzywosądz – Marta i Michał Kotlarz, Narkowo – Ksawera Bukowska i Jan Kaniewski, Przysiek – Małgorzata i Jan Kurdupscy, Smarglin – Wioletta i Mirosław Waszak, Szczeblotowo – Anna i Jacek Pulczyńscy. Dary ołtarza: kwiaty – Jadwiga Pietrzak a kosz z owocami – Renata Hrupek i Bożena Moszczyńska. Wieńce dożynkowe zostały wykonane przez sołectwa z Dobre Wieś i Bronisławia.

Korowód dożynkowy na Stadion Sportowy w Dobrem poprowadzili Strażacy z OSP w Dobrem a asystę honorową w kościele pełnili Druhowie z Bronisławia. Mimo deszczu ceremonia krojenia chleba, którą rozpoczął włodarz gminy Dobre a kontynuowały delegacje sołeckie oraz pozostałe dożynkowe rytuały zostały wypełnione. W tym podniosłym dniu przemawiał Wójt Stefan Śpibida i Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Kuźba. Głos również zabrał przedstawiciel Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Skonieczny.

Stoiska ze smakołykami i ozdobami dekoracyjnymi przygotowały panie z Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich. Mogliśmy również podziwiać rzeźby pana Zbigniewa Kiszko i rysunki Justyny Zaborowskiej.

Dzieci z kółka wokalnego, działającego przy GOK w Dobrem przygotowały piękne wykonania. Brawa za talent muzyczny dla: Julii Wesołowskiej, Zuzanny Mańkowskiej, Martyny Waszak, Weroniki Wesołowskiej, Marysi Płoszaj. Nasze rodzime zespoły „Bronisławianki” i „Kujawiaki od Dobrego”. Mieszkańcy i goście bawili się przy zespole „Efekt”.