Rowerami po naszej pięknej okolicy

Rowerami po naszej pięknej okolicy

Sympatyków dwóch kółek nie potrzeba było długo zachęcać do wyjazdu na następny Rajd Rowerowy, na który wyruszyliśmy 30 sierpnia.  Okolice mamy piękne – tym razem trasa wiodła przez Krzywosądz do „Buszu” w Bodzanowie. Tam czekały na uczestników konkursy i fajna zabawa. Panie z tej miejscowości przygotowały wypieki pierwsza klasa, gorącą kiełbaskę i oczywiście napoje oraz tradycyjnie kawę i herbatę.

Honorowa asysta Druhów Strażaków, którzy zadbali o bezpieczeństwo przejazdu uczestników rajdu zostali wybrani do prestiżowego konkursu pt. „Najlepszy Kuchcik Rajdu”. Mieli do pokonania: szatkowanie kapusty, krojenie warzyw na sałatkę i zrobienie ciasta na domowy makaron. Krzysztof Kropniewski i Wojciech Wiśniewski dzielnie wykonali powierzone zadanie. Ochotnik Patryk Olejniczak dorównywał im kroku. Cała trójka otrzymała dyplomy i nagrody. Najmłodszy Strażak  o imieniu Igorek pełnił rolę obserwatora i został ulubieńcem Rajdu Rowerowego pod hasłem: „Bezpieczne wakacje z GOK w Dobrem 2015”. Każdy z takim logo otrzymał pamiątkową smycz a upominki poszły w ręce konkursowiczów.

Fantastyczna zabawa nie opuszczała rajdowców podczas odpoczynku w Świetlicy OSP Bodzanowo. Konkursy: malowanie motywów roślinnych na kamieniach, konkurs „Wiedzy o Gminie Dobre”  (na podium stanęli: Barbara Ornat, Mariusz Ignasiak, Anna Powęziak),  rozwiązywanie krzyżówek,  „rzut kartofla do worka”  zmobilizowały wszystkich do kreatywnego myślenia i wzajemnej rywalizacji. Dużo radości  wywołały  konkursowe szranki – i to zarówno wśród dzieci jak i dojrzalszego pokolenia cyklistów.

Wracaliśmy o chłodnej, wieczorowej porze zwiedzając pobliskie zakątki. Podziękowania dla Katarzyny Korzeniewskiej, która była współorganizatorem imprezy. Kto jeszcze z nami nie jechał, zabieramy go na następny rajd.

Tekst: Renata Hrupek
Foto: Paulina Fijałkowska