Powitanie wakacji

Powitanie wakacji
Powitanie wakacji

W pierwszą niedzielę lipca na stadionie sportowym w Dobrem odbył się Piknik na „Powitanie Wakacji”. Jego organizatorami byli Urząd Gminy w Dobrem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem.
Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00 przemówieniem Pana Wójta Stefana Śpibidy. Następnie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Czysta zagroda -zagroda przyjazna dla środowiska” ogłoszonego przez Urząd Gminy w Dobrem. Wręczenia nagród obok Wójta gminy dokonali Radni: p. Grzegorz Pawlaczyk, p. Marian Kłos i p. Lesław Nowak. Nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc odebrali kolejno, w kategorii nieruchomości do 1 ha:

I miejsce Wojciech Rogalski
II miejsce Marzena Sobieraj
III miejsce Wspólnota mieszkaniowa
Elżbieta Biskupiak
Krystyna Leśniewska

W kategorii gospodarstwo rolne powyżej 1 ha, nagrodzeni zostali:

I miejsce Jarosław Wszołek
II miejsce Barbara Ornat
III miejsce Małgorzata Czynsz

Przyznano także wyróżnienia, które otrzymali:

  • Artur Kujawa
  • Beata Pietrzak
  • Henryk Gapiński
  • Józef Marciniak
  • Agnieszka Marczewska
  • Bożena Markiewicz
  • Wanda Kardasz

Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Po rozstrzygnięciu konkursu rozpoczęły się występy artystyczne zespołów, tj. Applause, Activ, Big Boys oraz zabawa taneczna z Dj Tomem. Publiczność bawiła się świetnie do późnych godzin wieczornych. Także dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Na dzieci czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Mogły one korzystać także z trampoliny, mini wesołego miasteczka oraz przejażdżek kucykami.
Tego typu imprezy stanowiące ciekawą formę spędzania wolnego czasu, dostarczające mnóstwo rozrywki i dobrej zabawy cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności. Sprzyjająca pogoda i wiele atrakcji czekających na przybyłych sprawiły, że impreza przyciągnęła wielu mieszkańców, nie tylko z naszej gminy ale również z pobliskich miejscowości.