Gotowanie w jesiennym klimacie

Gotowanie w jesiennym klimacie

W  Bronisławiu  pod  honorowym patronatem wójta gminy Dobre pana Stefana Śpibidy oraz dyrektora GOK w Dobrem pani Natalii Szatkowskiej  zorganizowano  „Pierwsze gotowanie w plenerze”.

Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli przedstawiciele : Rady Gminy Dobre, Sołectwa  Bronisław, OSP Bronisław oraz KGW z Bodzanowa Drugiego i Szczeblotowa.

Drużyny miały za zadanie ugotować  na otwartym palenisku 5 litrów żuru kujawskiego wg własnej receptury.

Roznosząca się w koło woń gotującego żuru nie pozostawiała żadnych złudzeń, że Komisja będzie miała trudny orzech do zgryzienia. I tak też było… Wszystkim drużynom przyznano równorzędne miejsca. Natomiast za wystrój stoiska publiczność nagrodziła Sołectwo Bronisław.     

W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs na „Jesienny Kapelusz”. Pomysłowość  i inwencja twórcza Kapeluszniczek , połączona z wrażliwością na piękno przyrody oraz barwy i dary jesieni przeszła oczekiwania organizatorów. Spośród trzynastu zgłoszonych do konkursu kapeluszy, głosami publiczności wygrał kapelusz pani Lucyny Zacharek.

Całość spotkania umilił występ zespołu „Kujawiaki od Dobrego” oraz koncert zespołu „Bronisławianki”. Organizatorem spotkania było Koło Gospodyń w Bronisławiu pod przewodnictwem pani Anny Patyk.

Katarzyna Korzeniewska
Tekst/foto