Aktywne ferie GOK

Aktywne ferie GOK

Program tegorocznych ferii zimowych  przygotowany przez GOK w Dobrem był bogaty w atrakcyjne zajęcia i wyjazdy. Podczas warsztatów plastycznych pt. „Zimowe inspiracje” dzieci miały okazję poznać  różnorodne  techniki plastyczne, tj. technika wikolowej tkaniny, collage, drukowania stemplem, czy  technika quilingu.  Na warsztatach tanecznych można było spróbować swoich sił w tańcu i odkryć swoją pasję  i talent. Miłośnicy tenisa stołowego codziennie,  wytrwale trenowali, by zmierzyć się w finałowym turnieju zorganizowanym w dniu 22 stycznia. Do zawodów przystąpiło 11 uczestników. Zwycięzcy I miejsce- Dominik Kościński, II- Tomasz Dominiak i III miejsce – Cezary Balcerak zostali nagrodzeni rakietkami do ping-ponga. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki w postaci piłeczek do tenisa stołowego.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na zimowe szaleństwo podczas kuligu, który odbył się w sobotę 23 stycznia na stadionie sportowym w Dobrem. Dostarczył on mnóstwa niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, którzy towarzyszyli swoim pociechom podczas zimowej przejażdżki saneczkowej. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem   i pieczeniem kiełbasek.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się feryjne wyjazdy do kina i teatru. 21 stycznia 33 osobowa grupa dzieci i młodzieży pojechała do Cinema City Plaza w Toruniu na film „Bella i Sebastian 2”. 27 stycznia spektakl „Czerwony Kapturek” obejrzało 27 uczestników wyjazdu do Baju Pomorskiego w Toruniu.

W czwartek 28 stycznia dzieci z rodzicami bawiły się na Balu Karnawałowym. Salę koncertową w GOK-u opanowały barwne, baśniowe postacie. Zabawa taneczna przeplatana była różnymi konkursami, tj. taniec na gazecie, taniec z balonem, czy konkurs na najładniejszą maskę karnawałową. W chwili odpoczynku dzieci miały słodki poczęstunek, który dodał im sił do dalszych tańców.

Ferie zimowe szybko minęły, czas przyzwyczaić się do szkolnej rzeczywistości, ale dzieciom i młodzieży korzystającym z bogatej oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem z pewnością pozostaną miłe wspomnienia.