95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

W piątek 8 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem zorganizował obchody 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Delegacje zespołu „Kujawiaki od Dobrego” oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Dobre „Promyk Nadziei” udały się  Mogiłę Powstańców, gdzie  złożyły wieńce oraz znicze. O godz.16 00 w bardzo pięknym montażu słowno-muzycznym wystąpiła młodzież z kółka teatralnego działającego przy GOK w Dobrem oraz chór  z Publicznego Gimnazjum w Dobrem. Cały ten program został przygotowany przez        Dyrektor GOK w Dobrem p. Anetę Nuckowską oraz p. Anetę Bandyszewską. Przybyli licznie mieszkańcy mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu  zaproszonego specjalnie na tą uroczystość chóru męskiego z Osięcin oraz lokalnych zespołów – działającego przy GOK w Dobrem zespołu „Kujawiaki od Dobrego” oraz    zespołu „Bronisławianki”.

Po części artystycznej można było spróbować różne potrawy z gęsi  zgodnie  z hasłem „gęsina na  Św. Marcina”- gęś po kujawsku, gęś po staropolsku, pasztet i roladki z gęsi  oraz  wiele innych kulinarnych niespodzianek  przygotowanych przez panie z KGW Byczyna Kolonia i członkinie „Promyka”.