Akcja feryjna 2018

Akcja feryjna 2018

Ferie minęły a miłe wspomnienia zostały. Podczas tegorocznej akcji feryjnej zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem, na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. W ofercie zajęć znalazły się warsztaty plastyczne, które cieszyły się zainteresowaniem  „plastyków”, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Pod czujnym okiem pani instruktor powstawały „arcydzieła” dostosowane do wieku  i możliwości każdego uczestnika. Dla zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności wokalnych przygotowano warsztaty wokalne. Nowością, która przyciągnęła wielu chętnych były warsztaty robotyki, na których dzieci konstruowały prawdziwie poruszające się roboty z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych. Te warsztaty to nie tylko świetna zabawa – to także zachęta do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauka programowania oraz trening intelektualny dla dziecka.

 Stałym punktem programu feryjnego oferowanego przez GOK są wycieczki. W tym roku dla dzieci i młodzieży dwukrotnie zorganizowany został wyjazd do kina. W pierwszym tygodniu ferii odbył się wyjazd do Cinema City Plaza  w Toruniu na film  „Gnomy rozrabiaj”.   W drugim tygodniu  uczestnicy wyjazdu do kina we Włocławku mieli okazję obejrzeć film „Cudowny chłopak”. Miłośnicy tenisa stołowego mogli zmierzyć się w Turnieju tenisa stołowego.

Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia ze wspólnie spędzonego czasu, jeszcze długo będą umilać czas w szkolnej ławce. Następna akcja już w wakacje!