Dzień Kobiet

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet

Święto Kobiet, które przypada na dzień 8 marca ma bardzo długą tradycję. Aby kontynuować to co przyjemne i pożyteczne Gminny Dom Kultury w Dobrem przygotował program artystyczny pt.”Heca na swojską nutę”. Na gminną uroczystość z okazji Dnia Kobiet przybyło wiele Pań z terenu całej gminy a sala była wypełniona do ostatniego miejsca. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń przez Wójta Stefana Śpibidę oraz wręczeniu wszystkim Paniom kwiatów. Po życzeniach odbyła się część artystyczna. Przygotowany na tą okazję  program artystyczny dostarczył obecnym niezłej dawki humoru. Z programem kabaretowym pt. „ Heca na swojską nutę” wystąpili artyści z kabaretu Trójka z Bydgoszczy – Państwo Wanda i Eugeniusz Rzyscy, prezentując skecze, dialogi oraz znane piosenki. Aktorzy w ponad godzinnym programie rozbawili publiczność a lekkie i zabawne przedstawienie oparte było na żywym dialogu i dowcipnych sytuacjach. Tematyka prezentowanych skeczy była bardzo współczesna, nie stroniąc od polityki i kwestii społecznych. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa GOK niejednokrotnie rozbrzmiewała gromkim śmiechem.

W tym dniu nie zabrakło także swojskich nut zespołu ludowego „Kujawiaki od Dobrego” działającego w GOK. Piosenką „ A dzień dobry wam”  przywitał wszystkich zgromadzonych. Krótki ale pełen werwy i polotu występ został nagrodzony rzęsistymi oklaskami.

Organizatorzy przygotowali także słodki poczęstunek przy kawie i herbacie a tort z napisem 8 marca  jeszcze bardziej podkreślił uroczysty charakter tego spotkania.